Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Волинський апеляційний суд 07 жовтня 2019 року скасував постанову Любешівського районного суду Волинської області від 30 липня 2019 року та закрив провадження у даній справі у зв’язку з відсутністю складу і події адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції )
Задовольняючи апеляційну скаргу, суд апеляційної інстанції звернув увагу, що в основу винуватості громадянина М. суддя першої інстанції поклав зміст протоколу та пояснення свідків, які не можуть в повній мірі вказувати про наявність стану алкогольного сп’яніння.
Враховуючи те, що суд першої інстанції розглянув справу і притягнув громадянина М. до адміністративної відповідальності за його відсутності та те, що сам огляд проведений з грубим порушенням вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції враховуючи відсутність в матеріалах справи будь-яких інших доказів винуватості особи, суддя прийшов до висновку про відсутність в діях громадянина М. складу і події правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Для інформації: постановою Любешівського районного суду Волинської області від 30.07.2019 громадянина М. притягнуто до адміністративної відповідальності за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Захисник громадянина М. оскаржив постанову Любешівського районного суду Волинської області до Волинського апеляційного суду так як вважає, що судом першої інстанції неповно та не об’єктивно з’ясовано обставини справи, зокрема, порушено право на захист як під час складання протоколу, так і в суді, фіксація адміністративного правопорушення не проводилася безперервно, огляд на стан сп’яніння проведено з грубим порушенням Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та просив дану постанову скасувати та прийняти нову, якою закрити провадження у справі.
Постанова Волинського апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
З повним текстом постанови можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за єдиним унікальним номером справи №162/443/19.
Пресслужба суду