flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок вирішення питання про уточнення списку виборців

14 березня 2019, 16:58

 

       Любешівський районний суд Волинської області, з метою організації роботи суду у період проходження виборчого процесу чергових виборів Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, доводить до відома громадян, що відповідно до частини 3 статті 32 Закону України „Про вибори Президента України” (далі—Закон), виборець має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

       Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

    Виборець особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців щодо обставин, передбачених частиною третьою цієї статті. У разі якщо виборець за станом здоров’я не може особисто подати заяву, відповідна виборча комісія за зверненням такого виборця зобов’язана забезпечити прийняття заяви у такого виборця в інший спосіб. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості.

     Заява до дільничної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися, відповідно до ч.5 ст. 32 даного Закону, може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня виборів (не пізніше 26 березня 2019 року) і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.

      Згідно з вимогою частини 9 статті 32 даного Закону, кожен виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом із цих питань у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

   Так, статтею 274 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право кожного, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі, звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб.

     Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.

      Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування (до 28 березня 2019 року включно). Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

      Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.

       Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

       Рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

      Відповідно до статті 35 Закону, внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці здійснюється головою, заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісії.

   Зміни до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці вносяться на підставі: рішення суду, прийнятого у порядку та у строки, визначені Кодексом адміністративного судочинства України; повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці.

      При зверненні до суду, в адміністративному позові про уточнення списку виборців  необхідно зазначати номер виборчої дільниці, її адресу, контактні телефони (телефон/факс), номери  інших засобів зв’язку. Дану інформацію заявнику необхідно отримати в дільничній комісії при ознайомленні  із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії.

        До адміністративного позову позивачу необхідно надати копію паспорту, ідентифікаційного номеру платника податків.

        З 26.01.2019 року з метою забезпечення вирішення невідкладних завдань та належної організації роботи суду під час виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, прийом громадян судом проводиться у вихідні, святкові та неробочі дні – відповідальною особою апарату суду в режимі чергування.

       Зверніть увагу!!! На офіційному сайті Державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?start) Ви можете дізнатися, чи включено Вас до Державного реєстру виборців та перевірити, чи правильно вказано у Державному реєстрі виборців Ваші прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу. Для цього потрібно зареєструватися у «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Це займе лише кілька хвилин Вашого часу.

       Орієнтовно протягом 1 доби Ви отримаєте відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.  

       Подання та обробка даних здійснюються у відповідності до Закону України „Про захист персональних даних”.

       Для інформації:

     Любешівський районний суд Волинської області, як адміністративний суд, під час виборчого процесу чергових виборів Президента України розглядає наступну категорію справ:

      - оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, членів цих комісій за місцезнаходженням відповідної комісії (ч. 5 ст. 273, ч. 8 ст. 277 КАС України);

       - уточнення списку виборців (ч. 2 ст. 274 КАС України);

       - оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум, за їх місцезнаходженням (ч. 3 ст. 275 КАС України).

 

 Прес-секретар суду