flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

П О Р Я Д О К організації та проведення особистого прийому громадян

Додаток 2

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Любешівського   районного суду

             Волинської області

16.07.2019 №62/01-06

 

 П О Р Я Д О К

організації та проведення особистого прийому громадян в Любешівському районному суді Волинської області

головою суду або особою, яка виконує його адміністративні повноваження та керівником апарату суду або особою, яка виконує його обов’язки

 

Загальні положення

  1. Цей порядок визначає основні вимоги до організації та проведення особистого прийому громадян в Любешівському районному суді Волинської області (далі - суді) головою та керівником апарату.
  2. Особистий прийом громадян проводиться за адресою: смт Любешів, вул. Незалежності, буд.86 у встановлені дні й години відповідно до Графіка особистого прийому громадян. При вирішенні питання про час прийому враховується внутрішній розпорядок роботи суду.
  3. Особистий прийом громадян здійснюється з метою реалізації положень Закону України „Про звернення громадян”, Указів Президента України, актів Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів з питань реалізації громадянами конституційного права на звернення.

 

Порядок організації  та проведення особистого прийому громадян

 

  1. Порядок прийому громадян у суді визначається головою суду або особою, яка виконує його адміністративні повноваження.
  2. Графік особистого прийому громадян затверджується наказом голови суду або особою, яка виконує його адміністративні повноваження та розміщується на сайті суду, а також у суді на спеціально облаштованому стенді (дошці оголошень суду).
  3. Запис до голови суду або особи, яка виконує його адміністративні повноваження на особистий прийом здійснюється з питань, які стосуються його адміністративних повноваженьвизначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів», а саме:

       1) щодо представницьких функцій суду у зносинах з іншими органами, фізичними та юридичними особами; 

2) щодо загального контролю за ефективністю діяльності апарату суду;

3) щодо організації ведення та аналізу судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики та інформаційно-аналітичного забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства.

З юридичних питань, не пов’язаних з діяльністю Любешівського районного суду Волинської області та здійсненням ним судочинства, особистий прийом не проводиться.

  1. Керівник апарату суду або особа, яка виконує його обов’язки здійснює особистий прийом громадян з питань організаційного забезпечення роботи суду та у разі скарги на дії працівників апарату суду.
  2. Відповідальний працівник за організацію особистого прийому громадян головою суду або особою, яка виконує його адміністративні повноваження, керівником апарату суду або особою, яка виконує його обов’язки визначається наказом голови суду або особою, яка виконує його адміністративні повноваження.
  3. Особистий прийом громадян проводиться в порядку черговості.

6.1     У першочерговому порядку здійснюється прийом таких категорій громадян: жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати – героїня”, інвалідів Великої Вітчизняної війни, героїв Соціалістичної праці, героїв Радянського Союзу, героїв України.

6.2.    Особистий прийом іноземних громадян та осіб без громадянства, які законно перебувають на території України, здійснюється на загальних підставах.  

  1. Попередній запис на особистий прийом громадян проводиться відповідальною особою за організацію особистого прийому (далі — відповідальна особа) але  не пізніше, ніж за 3 робочі дні  до проведення прийому. Як виняток, жителі віддалених населених пунктів Любешівського району попередньо можуть бути записані по телефону, або в день особистого прийому, не пізніше, ніж за годину до його початку, за умови надання необхідних для прийому документів.
  2. У разі перенесення особистого прийому громадян головою або керівником апарату суду з поважних причин (відрядження, відпустка, участь  у загальнодержавних та обласних заходах, тимчасова непрацездатність тощо), відповідальна особа повідомляє записаним громадянам на особистий прийом про дату проведення наступного особистого прийому громадян згідно з графіком.
  3. Напередодні проведення особистого прийому громадян, відповідальна особа подає голові та керівнику апарату суду список громадян, які записані на прийом із зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця проживання, змісту порушеного питання, переліку посадових осіб чи органів державної влади, до яких звертався заявник та інформацію про прийняті ними рішення.
  4. Відсутність документів про звернення до інших органів державної влади, які підтверджують заяву громадянина не є перешкодою у прийомі від громадянина документів.
  5. Повторний прийом громадянина з питань, які вже розглядалися в суді, проводиться в тому випадку, якщо порушене питання у першому обґрунтованому зверненні не було вирішене по суті.
  6. Під час проведення особистого прийому громадян можуть бути присутні їхні представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку. Відсутність документів на підтвердження повноважень представника може бути підставою для відмови в прийомі представника на підставі статті 5 Закону України «Про звернення громадян». У разі особливої необхідності (хвороба, інвалідність тощо) на прийомі можуть бути присутні близькі родичі або супроводжуючі особи.Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається.
  7. Посадова особа, яка здійснює особистий прийом, для забезпечення кваліфікованого вирішення поставлених відвідувачем питань може залучити до їхнього розгляду працівників відповідних структурних підрозділів суду або одержати від них потрібну інформацію.
  8. У разі, коли порушене громадянином питання вирішити на особистому прийомі неможливо через його складність і необхідність додаткового вивчення, громадянинові може бути запропоновано викласти його у формі письмової заяви. Подана громадянином на особистому прийомі письмова заява розглядається в порядку, встановленому законодавством для письмового звернення. Про результати розгляду письмового звернення повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.

 Відповідальність за порушення законодавства про звернення громадян 

        Посадові особи, які допустили порушення законодавства, що регулює діяльність у сфері звернень громадян та надання інформації, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену чинним законодавством України.